Põlluaas: oleks võinud vabadusvõitlejate tunnustamisel selja sirgu lüüa

esmaspäev, veebruar 13, 2012

13. veebruar 2012 
www.DELFI.ee 
Henn Põlluaas Sinimägedel
Henn Põlluaas Sinimägedel
Foto: Andres Putting
 
Eesti Rahvusliku Liikumise juht Henn Põlluaas oli rahul, et riigikogu kavatseb vastu võtta Eesti iseseisvuse eest võidelnute tunnustamise avalduse, aga tema sõnul oleks see võinud selgemalt vabadusvõitlejatena välja tuua neid, kes võitlesid Eesti iseseisvuse eest seljaga Eesti poole.


Põlluaasa sõnul toetavad nad igati vabadusvõitlejate tunnustamist, kuigi see jäi tema sõnul liiga ümaraks ja poliitkorrektseks. Praegu jääb vabadusvõitlejate ring üsna laiaks, näiteks võivad tema hinnangul riigikogu praeguse sõnastuse järgi ka paljud "Nõukogude korda seestpoolt õõnestanud" kompartei liikmed end vabadusvõitlejatena tunda (näidata). 


"Oleks võinud, kui selline avaldus tehakse, selja sirgeks lüüa ja mitte karta Ida ja Lääne rünnakuid. Peab tunnustama mehi lähtuvalt sellest, mida meie õigeks peame," lausus Põlluaas. Eeskuju võiks võtta kasvõi Soomest, sest võitlesime samal poolel sama vaenlase vastu.

Tunnustama oleks pidanud konkreetsemalt, leidis Põlluaas. "Avaldus ei ütle selgelt ära, et Eesti vabadusvõitlejad olid vaid need, kes võitlesid, selg Eesti poole." Sinna gruppi kuuluvad ka metsavennad ja hilisemad vabadusvõitlejad. Ta põhjendas ebaselgust sellega, et 20 aastaga pole suudetud maailmale selgeks teha, et Eesti oli Teise maailmasõja ajal eriolukorras ning seda olukorda ei saa mustvalgelt vaadata. "Kõik saksa mundris sõdinud mehed polnud natsid," nentis Põlluaas.


Täpsustuseks intervjuu juurde: Ma olin varem ERL-i juht, täna olen juhatuse liige.


http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/polluaas-oleks-voinud-vabadusvoitlejate-tunnustamisel-selja-sirgu-luua.d?id=63910749

You Might Also Like

0 kommentaari

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

Laadib...

Uued uudised

Laadib...