Minust

Hariduskäik:
Henn Põlluaas on lõpetanud Tallinna Nõmme Gümnaasiumi 1978. aastal ja Tallinna Pedagoogilise Instituudi kunstiõpetuse eriala MA 1985. aastal. Samuti lõpetas Kaitseliidu Kooli allohvitseride kursuse aastal 2009 ja reservohvitseride kursuse aastal 2011.
Põlluaas on töötanud:
Eesti Kunstimuuseumis teadusliku töötajana, Tallinnfilmis, kunstnik-lavastajana, Eesti Televisioonis toimetaja ja 18-osalise etnograafilise dokumentaalsarja “Eesti rahvakalender” stsenaristi ja kunstnik-lavastajana, õpetaja, eraettevõtja, firmajuhi ja vabakutselise publitsistina.
Põlluaas on olnud Saue linnavolikogu ja selle erinevate komisjonide liige alates 2005. aastast. Märtsis 2012 valiti Põlluaas Saue linnapeaks ning uuesti peale kohaliku omavalitsuse valimisi 2013. aastal.
Henn Põlluaas juhtis ühendust Eesti Demokraatlik Rahvuslike Jõudude Koostöökoda, kuhu kuulub 15 organisatsiooni ja erakonda (Memento Liit, Eesti Vabadusvõitlejate Liit, Eesti Reservohvitseride Kogu, Vigastatud Sõjameeste Ühing, Majaomanike Keskliit, erakondadest IRL, Kristlikud Demokraadid ja Põllumeeste Kogu) ning Tartu Rahu Põlistamise Seltsi.
Kuulub mitmete seltside ja ühingute juhatusse:
Soomepoiste Pärimusühing, oli Eesti Rahvusliku Liikumise asutajaliige, juhatuse liige ja esimees. Põlluaas on Eesti Vabadusvõitlejate Liidu liige. Henn Põlluaas on aktiivne Kaitseliidu liige ja KL Harju Maleva Keila Malevkonna pealiku abi. Omab märgilaskmises kõrgemat esiküti klassi.
Poliitilistelt vaadetelt rahvuskonservatiiv:
Alates 2012. aastast Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige, 2012-2014 oli Põlluaas volikogu esimees, sealt edasi juhatuse liige. Oli EKRE Harju-Raplamaa ringkonna esimees. 2015 aasta Riigikogu valimistel osutus valituks XIII Riigikogu liikmeks Harju- Raplamaalt. Samuti oli Henn Põlluaas EKRE fraktsiooni aseesimees ja Riigikogu välisasjade komisjoni liige. Peale 2019. aasta Riigikogu valimisi valiti ta Riigikogu esimeheks.
Põlluaasa sise- ja välispoliitika-, ajaloo- ja kultuurialaseid artikleid on avaldanud Eesti, Soome, Rootsi, Kanada ja USA ajalehed, ajakirjad ja internetiportaalid.
Ta on esinenud ettekannetega seminaridel ja rahvusvahelistel konverentsidel nii Eestis kui ka välismaal, korraldanud ja juhatanud neid (näit. Tartu rahu ja tänapäev Eesti Rahvusraamatukogus 2008. aastal).
Põlluaas on avaldanud raamatuid Eesti lähiajaloost:
“Eesti–Vene piirileping: ära andmine või äraandmine?” (2010), mis käsitleb piiriprotsessi ja selle tagamaid ning “Lennart Meri: vabaduse valus valgus” (2011) mis räägib president Meri poliitilisest tegevusest laiemalt käsitlemata vaatenurgast. 2019. aastal avaldas raamatu „Sotsid. Interrinde teine tulemine“, milles räägib SDE tegevusest ja ideoloogiast.
Samuti on ta eesti keelde tõlkinud Veikko Saksi raamatu “Karjala ja Petsamo tagastamine”.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

Laadib...

Uued uudised

Laadib...