Tarandi tähelepanuvajadus on haletsusväärne

esmaspäev, jaanuar 21, 2019


Indrek Tarandi esitas mulle ja mitmele teisele EKRE „ninamehele“ (Tarandi väide Õhtulehes 21.01.2019) advokaadibüroo kaudu nõude lükata ümber tema kohta avaldatud väidetavalt ebaõiged ja au teotavad andmed. Kirja lisana on esitatud ka minu FB postitus (26.11.2018), milles kirjeldasin EKRE ÜRO rändepakti vastasel miitingul toimunut ja andsin hinnangu Tarandi provokatsioonile ja matslikule käitumisele. Olgu see postitus siinkohal uuesti ära toodud:
„Olin tänasel rändeleppe vastasel miitingul Toompeal (esinesin ka kõnega) ja nägin oma silmadega lähedalt pealt kui ilmsete joobetunnustega ja tuigerdav sots Indrek Tarand tungis lavale ja väänas vägivalda kasutades Martin Helmelt mikrofoni käest, hakkas sellesse midagi kõva häälega karjuma ning osutas vastupanu neile, kes tahtsid korda taastada ja mikrofoni tagasi saada (mille ta muuseas ära lõhkus). Korraldajad käitusid igati korrektselt eemaldades korda rikkuva ja laamendava Tarandi miitingult.
Kui politsei väidab, et Tarand oli kaine, siis on võimalik, et tal oli kas pohmell või hoopistükkis narkojoove. Selline käitumine ei ole mitte ühelgi juhul normaalne, eriti veel siis kui ta oleks kaine olnud. Kas siis, kui ta ähvardas FB-s rahvuslased kuklalasuga likvideerida, oli ta purjus või kaine?
Järgnenud riigikogu istungil oli lihtsalt piinlik kuulata nii Mikseri kui Ossinovski õigustusi sotside matslikule ja lubamatule käitumisele ja meeleavaldusel osalenud inimeste süüdistamist vägivaldsuses. Tegelikult käitus Tarand ja tema sotsidest jõugukaaslased just nii, nagu äärmusvasakpoolsed käituvad üle Euroopa.
Seda intsidenti ja ilmselget provokatsiooni vaadates meenusid mulle aga sündmused esimese vabariigi ajast. Ka toona tungisid sotsid oma poliitiliste oponentide ehk vabadussõjalaste rahumeelsetele koosolekutele, rikkusid korda ja korraldasid kaklusi. Asi läks sedavõrd hulluks, et riigis kuulutati välja eriolukord. Loomulikult süüdistati korrarikkumistes ja provokatsioonides mitte sotse, vaid Eesti riigi loojaid ja tõelisi patrioote, vabadussõjalasi.
Asi lõppes Pätsi, Laidoneri ja Rei (sots) riigipöörde, vaikiva ajastu ja tsensuuri kehtestamise, vabadussõjalaste represseerimise ning lõpuks Eesti ilma ühegi lasuta alistumisega kommunistlikele okupantidele. Sotsid muundusid sujuvalt kommunistideks ja ülistasid taevani nõukogude korda ja Stalinit. Järgnesid arreteerimised, massirepressioonid, mahalaskmised ja venestamispoliitika ellu viimise käigus enneolematu massiimigratsioon. Tagajärgi teame me kõik.
Kas minevikusündmused korduvad? EKRE ei lase sel juhtuda!“
Mul ei ole kavatsust ega vähimatki põhjust kirjutatut ümber lükata. Visuaalsel vaatlemisel oli Tarand ilmsete joobetunnustega, seda on kinnitanud ka mitmed teised temaga selle intsidendi käigus lähedalt kokkupuutunud isikud. Tal oli juures alkoholilõhn, tema silmad olid krillis, ta kakerdas ja käitus ebaadekvaatselt. Tema väide, justkui ta oleks olnud kaine ja ta olevat teinud seda kinnitava alkoholitesti, on äärmiselt kaheldav, sest EKRE järelpärimise peale selgus, et politseil ei ole selle kohta esitada ei vastavat protokolli ega ekpertiisiandmeid.
Tegemist on läbipõlenud poliitiku meeleheitliku katsega saada veel enne valimisi ükskõik mis hinnaga tähelepanu. Seda kinnitab ka asjaolu, et nõue esitati alles nüüd, pea kaks kuud hiljem. Lihtsalt hale!

You Might Also Like

3 kommentaari

 1. Elektri tarbimine ja tootmine
  Süsteemi toimimine

  Süsteemi kaart

  Juhtimiskeskus

  Elektri tarbimine ja tootmine
  Eesti kõikide aegade tarbimistipp 1587 MW (28.01.2010 17.40-17.45), alates 1966. aastast on tarbimismaksimum kasvanud üle kolme korra.  Võimsus/ MW
  Eesti tarbimismaksimum
  Tiputarbimine
  1980
  2000
  1970
  1975
  1985
  1990
  1995
  2005
  2010
  2015
  250
  500
  750
  1000
  1250
  1500
  1750
  2017● Tiputarbimine: 1 483
  Highcharts.com
  Elektrienergia tarbimine koos võrgukadudega Eestis oli 2016. aastal suurusjärgus 8,38 TWh aastas. Eesti elektrisüsteemis on 2016. aasta novembri seisuga installeeritud netotootmisvõimsus 2947 MW. Igal ajahetkel tegelikult kasutatav võimalik netotootmisvõimsus on aga väiksem, kuna oma mõju avaldavad tootmisseadmete remondid ja avariid ning osade tootmisseadmete genereerimise võimekus sõltub tuule- ja hüdroressursside olemasolust.

  Eesti elektrisüsteemiga on 2016. aasta oktoobrikuu seisuga liitunud 375 MW tuuleparke, millest 282,2 MW on liitunud Eleringile kuuluva põhivõrguga. Hetkel loetakse tuuleparkide rekordtootmiseks 279 MW, mis mõõdeti 10. detsembril 2014 kell 14.45-14.50.

  Viimaste aastate rekordiliseks tootmismahuks võib aga lugeda 2281 MW, mis pärineb 2016. aasta 15. jaanuarist ajavahemikul kell 09.55-10.00.

  Elektrienergia ülekandmine põhjustab võrgus kadusid, mille katmiseks ostab Elering elektrienergiat elektribörsilt. Kadude suurus sõltub paljudest teguritest nagu üle kantud energia kogus, piiriülese energiakaubanduse suunad, võimsusvoogude jagunemine ühendenergiasüsteemis ja sellest põhjustatud transiit, ilmatingimused (õhuniiskus, sademed). 2016. aastal moodustasid kaod 3,0% kogu põhivõrku antud elektrienergia kogusest.

  VastaKustuta
 2. Eestis toodetavast elektrist jaguks 7,5 miljonile inimesele.

  VastaKustuta
 3. Kütuseta autode abil Maaülikooli tudengid kingivad Eestile igal aastal kümme miljardit eurot.
  2009 aastal Jarmo Tuisk kirjutas sedasi :"
  Eestis kulub igal aastal autokütusele umbes 10 miljardit krooni, mis teeb 7500 krooni iga inimese kohta (rinnalapsest raugani). „See raha läheb naftašeikide taskusse. Milleks me neile seda kümnist maksame, kui nutika planeerimise abil saaksime kõik oma sõidud tehtud kodumaal toodetud energiaga?” püstitab Tuisk küsimuse."

  Kui arvestada inflatsiooni ja seda,et rahakurssi pandi lambist,ning hinnad pandi laest siis selle aja 10 miljardit krooni on praegused 10 miljardit eurot.

  Sellest on hea,et suruõhu jõul töötaval autol autokütuse paaki ei olegi olemas sellel mootoril sest kasutatav hapnik tuleb õhust ja tasuta.
  Suruõhu jõul töötava autoga autosid peab riik ise hakkama tootma ja Eesti kodanikele jagama neid autosid tasuta sest siis igal aastal Eesti saab rikkamaks 10 miljardi euro võrra.

  Lihtsam on vist riigil toota vesiniku autosid sest neid juba toodetakse Jaapanis,Inglismaal,Fordi tehases-siis jagada Eesti kodanikele neid autosid tasuta sest siis igal aastal Eesti saab rikkamaks 10 miljardi euro võrra.

  Katsetada pole vaja suruõhu jõul töötava autoga ,mujal maailmas on juba katsetused tehtud,asi toimib.
  suruõhu jõul töötava autoga ja vesiniku autodega peatab inflatsiooni ja viib Eesti elukeskkonna
  looduse keskele kus on tervislik elada,ilusasse ja vaiksesse loodusesse kus eestlased saavad elada metsa serval taludes...

  Maaülikooli tudengid kinkisid igale Eesti kodanikule tohutu lotovõidu. Loe õhtulehe artiklit :
  "Puhu, tuul! Maaülikooli tudengid mässavad suruõhu jõul töötava autoga"

  VastaKustuta

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

Laadib...

Uued uudised

Laadib...