Meeleavaldus Tartu Rahu piiride kaitseks

esmaspäev, aprill 25, 2011

25-29.04. 2011, kl. 09-17.00 korraldatakse Toompea lossi ees nädalapikkune meeleavaldus Tartu Rahu piiride kaitseks ja nõudmaks 2005. aastal sõlmitud Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerimisseaduse denonsseerimist ning moratooriumi seadmist loovutuslikele piiriläbirääkimistele. Venemaa on oma allkirja lepingult juba tagasi võtnud – tehkem seda ka meie.

Ürituse eestvedaja hr. Osvald Sasko Tartumaalt kuulutab protestinädalaks välja näljastreigi, et pöörata avalikkuse tähelepanu 5,2% Eesti alade jätkuvale okupatsioonile ja annektsioonile Venemaa poolt ning mõista hukka Eesti riigijuhtide põhiseadusevastane ja argpükslik loovutustegevus piiriküsimuses.

Tuletame meelde, et EV Põhiseadus sätestab, et Eesti territoorium on ühtne ja jagamatu, Eesti-Vene riigipiir on määratud Tartu Rahulepinguga ning Eesti ei sõlmi välislepinguid, mis on Põhiseadusega vastuolus. Tartu rahuleping kehtib ja on kantud ÜRO kehtivate rahvusvaheliste lepingute registrisse. Petserimaa ja Narva jõe tagused alad kuuluvad rahvusvahelise õiguse põhjal Eestile.

„Nii valitsuse kui ka Riigikogu liikmed on andnud vande täita Põhiseadust ja olla truud Eesti riigile. Ootame neilt otsustavaid samme põhiseadusevastase olukorra likvideerimiseks. Esmalt piirilepingu denonsseerimist ka meie poolt ja seejärel okupeeritud ja annekteeritud Eesti alade tagastamisnõude esitamist Venemaale,“ kommenteeris Henn Põlluaas, TRPS esimees: "Ainuüksi sealsete alade maavarade (põlevkivi, kriit, asbest, keraamikasavi, klaasiliiv) koguväärtus ulatub kümnetesse triljonitesse kroonidesse."

Kõik inimesed on oodatud ja teretulnud osalema meeleavaldusega ükskõik mis päeval, ükskõik mis kellaajal. Võtke kaasa ka oma pere, sõbrad, tuttavad, loosungid ja Eesti lipud!

Näidakem uuele Riigikogule, et eestlased ei tagane Tartu Rahulepingust ja nõuame selle täitmist nii Eesti Vabariigilt kui Vene Föderatsioonilt. 18.05.2005 .a. ETV/Foorum küsitluse järgi pooldas 82,5% vastanutest Tartu Rahulepingujärgsete piiride taastamist. Anname uuele Riigikogule ja valitsusele võimaluse näidata, et nad arvestavad rahva tahte ja Eesti riigi huvidega!

Jõudsime Eesti taasiseseisvumist oodata 50 aastat, jõuame oodata ka Petserimaa ja Narva jõe taguste alade tagasisaamist. Eesti ei vaja uut äraandmist ega uut piirilepingut!

Üritust toetavad:

Tartu Rahu Põlistamise Selts (TRPS)
Eesti Rahvuslik Liikumine (ERL)

You Might Also Like

0 kommentaari

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

Laadib...

Uued uudised

Laadib...