Selline näebki välja Reformierakonna paremini hoitud Eesti

reede, jaanuar 21, 2022

 Nagu sajad tuhanded eesti pered, saime ka meie oma detsembrikuu elektriarve kätte. Kohutav! Võrgu, ampri, aktsiisi ja taastuvenergia tasu ning neile otsa lajatatavat käibemaksu veel ootame. Võrreldes aastataguse ajaga on arve kordades suurem, vaatamata sellele, et oleme oma kodust elektritarbimist tublisti piiranud. Abi sellest pole olnud. Sotsiaalmeedia kajab inimeste ahastusest, kellel enam ei ole kuskilt kokku hoida. Kui just külmas ja pimedas ei taha istuda. Aga keegi ei taha ju!

 

Ülisuured arved on sõna otseses mõttes šokeerivad ning mitte ainult eratarbijatele, vaid ka ettevõtetele. Mõnevõrra suuremaid arveid osati ju oodata, aga kindlasti mitte sellist uusaasta kingitust. Elektri ja gaasi hinnatõus on toonud kaasa kappava inflatsiooni, toiduainete ja paljude teiste hindade tõusu. Kuid see on alles algus, sest külmemad talvekuud on meil alles ees. Inflatsioon sööb ära inimeste säästud, pensionid ja palgad. Ma ilmselt ei liialda, kui väidan, et olukord liigub sügava sotsiaalse ja majandusliku kriisi poole, millega kaasneb ettevõtete pankrotilaine, koondamised ja hüppeline töötuse kasv. Siis istume juba kõik pimedas, külmas, aga juba ka näljas, sest ka meie igapäevane toit on muutunud hinna poolest luksuskaubaks.

 

Oleme ammu hoiatanud rohepöördest tingitud energiahindade tõusu, PÕXIT-i (põlevkivielektrijaamade sulgemine) ja kõige selle drastiliste tagajärgede eest. EKRE pakkus juba sügisel välja terve rea reaalseid ja koheseid lahendusi elektri hinna alandamiseks. CO2 ja Nord Pooli kauplemissüsteemist lahkumine või peatamine, võrgu- ja taastuvenergiatasu vähendamine, käibemaksu alandamine jne. Maksab ju meie endi põlevkivielekter tegelikult vaid ca 25-30 eurot mg/h, meid sunnitakse seda aga ostma 1000 euro eest. Hullumeelsus! Välja pakutud meetmed on tulemuslikud, teostatavad ja lahendavad probleemi püsivalt.

 

Paraku on nii hoiatused kui ettepanekud kõlanud vaid kurtidele kõrvadele ja meil kõigil on nüüd võimalus „nautida“ meile peale surutava rohepöörde „magusaid“ vilju. Inimestele on püütud selgeks teha, et kõrge elektri hind olevatki hea, sest see kiirendab rohepööret. Mis sest, et rohepöörasus on lausa arutuks muutunud ja ei tugine enam ammu reaaliteetidele. Utoopilisi uusi tehnoloogiaid, millest meile räägitakse ja millele me peaks üle minema, ei ole lihtsalt olemas või on nad nii kallid, et nende kasutamine ei ole võimalik. Ja meie laiuskraadil ei anna ka päikese- ega tuulepargid ligi kolmandik kuni pool aastat elektrit, ehitatagu neid kasvõi terve maa ja meri täis. Reformierakonna valitsus keeldub aga jäärapäiselt seisma eesti rahva ja meie ettevõtete hea käekäigu eest ning astumast samme, mis viiks energia hinna alla ja tooks meid tagasi normaalsusesse.

 

Vaatasin, mida meie juhtiva valitsuserakonna, Reformierakonna, esimees Kaja Kallas ja aseesimees Jürgen Ligi on hullumeelse elektri ja gaasihinna kohta öelnud. Sellest tuli välja lausa programmiline kahekõne, milles avaldub selgelt valitsuse ignorantne suhtumine meie inimestesse ja nende muredesse.

 

Jürgen Ligi: Jutud hinnatõusust on liialdatud hirmutamine. (Riigikogus 13.12.2021)

Kaja Kallas: Mina ei ole seda meelt, et peaks minema kohe seda hinda reguleerima nii nagu see enne turu avanemist oli. (ERR 19.02.2021)

Jürgen Ligi: elektri ja gaasi käibemaksu langetamise ettepanek on pahatahtlik ja kiusamine. Elektri hinna tõus ei ole enamikule tegelikult nii suur löök, sest samal ajal kasvab ka majandus ja tulud. (ERR 07.12.2021)

Kaja Kallas: Kiiremad lahendused on inimeste enda suurem energiasääst (ERR 09.12.2021) 

Jürgen Ligi: Neid, kelle reaaltulu elektrihinna tõus vähendab, on vähe. (Delfi 01.10.2021)

Kaja Kallas: Eesti majapidamised on jõukad ja hinnatõusu mõju on neile väike. (Riigikogu infotund 15.09.2021)

Jürgen Ligi: See on ühe-kahe-kolme kuu paanika. Keskeltläbi ei ole see probleem kõikehõlmav. Keskklass ei vaesu sellest ühest arvest. (ERR 11.01.2022)

Kaja Kallas: Kõik pensionärid ei ole abivajajad. Minu vanemad on pensionärid ja nad ei ole abivajajad (Riigikogu infotund 12.01.2022)

 

Aitab küll, neis väidetes ei ole mitte kübetki tõtt, v.a. Kallase jutt oma vanematest. Tõepoolest, tema kümne miljoni krooni kadumisega seostatud isa on kõrgepalgaline Riigikogu liige ja abi ei vaja. Tuua teda aga näiteks, justkui pensionäre hinnatõus ei mõjutaks, on ülimalt häbematu ja küüniline.

 

Ma tõin siin esile vaid mõned üksikud ütlemised. Kui veidigi rohkem googeldada, siis leiab küllaga nii nende kui teiste valitsuse ja Riigikogu koalitsioonisaadikute sarnaseid, uskumatult rumalaid, üleolevaid ja hoolimatuid seisukohavõtte. Neil pole mõtteski midagi elektri hinna alandamiseks ette võtta. Ülikeeruline, ülibürokraatlik ja ülikulukas väiksemapalgaliste eratarbijate energiaarvete osaline kompenseerimine ei lahenda probleemi. Selle asemel, et tegeleda põhjustega, tegeletakse tagajärgedega ning sedagi ebapiisavalt ja ebaõnnestunult. Majandust see ei aita ja inflatsiooni ei peata. Selle, mis inimestele kompensatsiooniks antakse, sööb ära üleüldine galopeeriv hinnatõus.

 

Ja rahvas ootab õudusega veelgi suuremaid elektri ja gaasi arveid, jätkuvat toiduainete kallinemist, lubatud elektri võrgutasude, praamipiletite, toasooja ja jumal teab veel milliste hindade tõusu. Kõikide hindade tõusu, tegelikult. Suurimat osa sellest saaks ära hoida.

 

Muuseas, elektri võrgu, ampri, aktsiisi ja taastuvenergia tasud on, kui ma ei eksi, kõik varasemad Reformierakonna valitsuste leiutised. Nende poliitika teeb meie keskklassist vaesed ja vaestest kerjused ning hävitab kodumaise ettevõtluse. Küsimus, kas me sellist Eestit tahtsimegi, on täiesti õigustatud.

 

Kuidas Reformierakonna uhke loosung hiljutistel valimistel kõlaski: „Paremini hoitud Eesti!“ Täpselt sama suur vale, nagu nende lubadus viia meid viie rikkama riigi hulka. On selge, et selline valitsus ja nende poliitika ei saa jätkuda. Reformierakonna valitsuse paremini hoitud Eestis näeb tulevik välja tume ja lootusetu.

 

Ah-jaa, miks ma Keskerakonnast siinkohal ei räägi. Neist pole ju valitsuses asja. Puudlid on muidu armsad loomakesed.

 

Avaldatud Postimehes 14.01.2022 pealkirja all: KAKS KANGET  Henn Põlluaas: selline valitsus ja nende poliitika ei saa jätkuda.

https://arvamus.postimees.ee/7429707/henn-polluaas-selline-valitsus-ja-nende-poliitika-ei-saa-jatkuda

You Might Also Like

0 kommentaari

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

Laadib...

Uued uudised

Laadib...