Must päev Eesti demokraatiale

kolmapäev, jaanuar 20, 2021

 


Kõne Riigikogus 13.02.2021

 

Meil on täna mitmeski mõttes ajalooline päev. Meil on laual eelnõu rahvahääletuse läbiviimiseks abielu teemal. See eelnõu ei oleks siin, kui 2014. aastal ei oleks tänane opositsiooni võtnud vastu kooseluseadust, millega sõideti üle valdava enamuse Eesti rahva tahtest ja jõhkral kombel suruti see kooseluseadus peale, mille tagajärjel on Eesti ühiskond lõhestunud.

 

Kooseluseaduse vastuvõtjad ei ole varjanudki oma eesmärki: seda, et tegelikult taheti n‑ö väikeste sammudega liikuda sinnapoole, et seadustada homoabielu. Tänaseks on kapist välja tuldud, seda on avalikult tunnistatud mitmete poliitikute poolt ja seda näitab ka väga hästi roheliste algatatud petitsioon homoabielu seadustamiseks, millega on ühinenud sotsid, mida toetavad Reformierakond ja Eesti 200. Ja rääkida sellest, et abielureferendumi vajadus puudub, on nonsenss, just nimelt see tingibki vajaduse anda abielule põhiseaduslik kaitse rahvahääletuse teel. Jutud mingisugusest abielu võrdsusest ja sellest, et kelleltki võetakse õigusi ära, on absurd, sest mitte kelleltki ei võeta mingisuguseid õigusi ära. Ja mis asi on abieluvõrdsus? Kas samasoolised paarid on võimelised lapsi saama, nii nagu meie põhiseadus sätestab, et perekond on riigi kaitse all kui institutsioon, mis tagab meie ühiskonna kestvuse, järjepidevuse ja jätkuvuse?

 

Nii et abielureferendumit on vaja. 72% Eesti inimestest tahab seda abielureferendumit. 63% inimestest toetab abielu. Ja nüüd tahetakse see prügikasti visata, järjekordselt võtta rahvalt ära õigus otsustada riigielu olulistes küsimustes ja jälle teerulliga rahva tahtest üle sõita.

 

Kogu selle eelnõu käsitlemist on kandnud häbiväärne ja enneolematu obstruktsioon. Esitatud on ligi 10 000 muudatusettepanekut, millest üks on jaburam kui teine. Kas muru peaks olema rohelisem? Kas keelata ära valge saia söömine? Kas naised tohivad süüa enne mehi? Pluss tohutu hulk põhiseaduse ja inimõiguste vastaseid ettepanekuid, et Riigikogu liige võib olla ainult mees või naine, samamoodi president. Kas me peaksime loobuma kõikidest põhiseaduslikest normidest? Kas inimesi tohib diskrimineerida soo, usu, mis iganes tunnuste põhjal. Aga mis veel hullem, kas Eesti peaks liituma Venemaaga? Kas me peaksime astuma välja NATO-st? Kas me peaksime kõikidest oma liitlastest loobuma? Ja nii edasi, ja nii edasi. Midagi häbiväärsemat, midagi õudsemat Riigikogu liikmete suust ei ole võimalik kuulda. Ja kõik need ettepanekud on esitatud ametlikult ja allkirjastatult põhiseaduskomisjonile. See ei ole nali! 

 

Sellega seoses on täna veel ajalooline päev. Ma ütleksin, must päev Eesti demokraatiale. Kui Riigikogu juhatus tegi otsuse, et Riigikogu liikmed ei esitaks põhiseadusevastaseid solvavaid, meie julgeolekut kahjustavaid ja Eesti mainet kahjustavaid otsuseid, et obstruktsioon ei tohiks minna nii kaugele, et see seiskab Riigikogu seadusandliku tegevuse, siis teie hääletasite selle otsuse maha. Mida see tähendab? Igaüks teist, kes sellele vastu hääletas, hääletas selle poolt, et edaspidi Riigikogus esitataksegi põhiseadusevastaseid ettepanekuid, meie julgeolekut kahjustavaid ettepanekuid, solvavaid ettepanekuid. Te tahate teha Riigikogust riigi vaenlase number ühe.

 

Ma nimetaksin seda, mis toimus täna, revolutsiooniks ja riigipöördeks. Eesti Vabariigi Riigikogu eesotsas Reformierakonnaga, sotsiaaldemokraatidega ja häbiväärselt Keskerakonnaga, kes ei julgenud hääletada, kes aralt tõmbas saba jalge vahele ja jooksis saalist välja ning mõnede Isamaa saadikute toel võttis vastu sellise otsuse. Kas te üldse mõtlesite, mida te teete? Selles otsuses ei olnud mitte kellelegi, mitte ühelegi erakonnale näpuga näidatud. Seal räägiti sellest, kuidas peab Riigikogu liige enda ametivannet täitma ja Eesti Vabariigi, Eesti rahva ja Eesti riigi eest seisma. Ja teie sülitasite sellele peale. Milleks te muutsite Eesti Riigikogu?

 

Kas teil natukenegi häbi on? Minul on väga häbi kõikide teie pärast. Ja kõikidel, kes teist erinevalt hääletasid, kes toetasid seda ettepanekut, on väga häbi teie pärast. Ja Eesti rahval on häbi, sest sellest hetkest alates ei esinda te enam ei oma valijaid, ei eesti rahvast ega Eesti riiki. Ja see valitsus, mida teie ja teie erakonnad, kes te niimoodi hääletasite, moodustate, ka see valitsus ei esinda enam Eestit. See on põhiseaduse vastane valitsus. See on Eesti-vaenulik valitsus. Häbi!

 

You Might Also Like

0 kommentaari

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

Laadib...

Uued uudised

Laadib...